Zagęszczanie włosów mikrowłóknami

Bujne, gęste włosy dodają nam atrakcyjności i pewności siebie. Niestety, upływający czas, niezdrowy styl życia, stres, zaburzenia hormonalne i inne czynniki, na które nierzadko nie mamy najmniejszego wpływu, są dla naszych włosów bezlitosne. Zaburzenia cyklu wzrostu włosa i osłabienie cebulek prowadzą do widocznego przerzedzenia fryzury, co pociąga za sobą dalsze następstwa – niezadowolenie ze swojego ciała i kompleksy. Lekarze i kosmetolodzy polecają walczyć z łysieniem poprzez używanie kosmetyków mających pobudzić krążenie w skórze głowy, regularne poddawanie się kosztownym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, przyjmowanie suplementów. W niektórych przypadkach pacjenci decydują się nawet na przeszczep. Niestety, kuracje mające na celu przywrócenie włosom objętości często nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów. Kiedy medycyna zawodzi, warto skupić się nie na leczeniu skutków, ale niwelowaniu objawów. Prostym i tanim sposobem na zagęszczenie prześwitów na głowie jest stosowanie mikrowłókien. Co kryje się pod tą nazwą?

Czym są mikrowłókna?

Włókna keratynowe są cienkimi, krótkimi niteczkami zbudowanymi z keratyny będącej naturalnym budulcem włosa. Aby zamaskować prześwity, wystarczy wysypać niteczki na wymagające poprawy miejsce. Niewielkie niteczki przyczepiają się do włosów, dodając im objętości. Dzięki odpowiedniemu naładowaniu elektrostatycznemu, włókna nie opadają na skórę głowy. Co ważne, włókna keratynowe nie działają na skórę drażniąco i mają właściwości antyalergiczne. Metoda szybkiego, skutecznego i bezpiecznego zagęszczania włosów popularna jest wśród stylistów fryzur przygotowujących modeli na sesję zdjęciową czy klientów na wielkie wyjścia.

Nowa fryzura kontra pogoda

Obawiasz się, że porywisty wiatr albo śnieg sprawią, że układanie włosów i maskowanie fryzury przed wyjściem z domu pójdą na marne? Nic bardziej mylnego! Mikrowłókna z oferty cenionego producenta tworzą z wyrastającymi włosami zwartą, jednolitą całość, której nie naruszą niekorzystne warunki atmosferyczne, a nawet dotyk. Możesz mieć pewność, że będziesz nienagannie prezentował się mimo niesprzyjającej pogody.

Dla kogo nowoczesne zagęszczanie włosów?

Mikrowłókna powinny znaleźć się w łazience każdej osoby marzącej o pięknych włosach, bez względu na płeć i wiek. Włókna dostępne są w kilku uniwersalnych kolorach, więc dobranie niteczek do naturalnej urody nie stanowi najmniejszego problemu.

Poprawa gęstości włosów przed ważnym wydarzeniem

Ważne wydarzenia w naszym życiu poprzedzone są długimi przygotowaniami. W uroczystych momentach, na przykład podczas ślubu, urodzin, balu sylwestrowego albo okrągłej rocznicy ślubu celebrowanej w towarzystwie najbliższych, chcemy prezentować się nienagannie. W tym celu starannie dobieramy kreację, kompletujemy dodatki, umawiamy się do salonu na profesjonalny makijaż i odświeżamy fryzurę. W przypadku osób walczących z łysieniem wykonanie fryzury dodającej pewności siebie i maskującej kłopotliwe prześwity jest utrudnione. Styliści fryzur coraz częściej sięgają po produkty pozwalające w szybki i bezbolesny sposób zamaskować problematyczne przerzedzenia. Hitem w profesjonalnych salonach są mikrowłókna. Czym charakteryzuje się produkt przeznaczony do doraźnego zagęszczania włosów? Jak poprawnie go używać? Sprawdź!

Czy to możliwe dzięki mikrowłóknom?

Gęste włosy w kilka sekund? Doraźnym, skutecznym sposobem na zakamuflowanie łysiny na czubku głowy (tak zwanego „gniazda”), przy przedziałku i skroniach jest użycie włókien keratynowych, czyli cienkich niteczek, które przyklejają się do włosów. Ich budulcem jest keratyna – ta sama substancja, z której składa się ludzki włos. Lekkie niteczki przypominające pyłek przyczepiają się do włosów, zwiększając tym samym objętość fryzury w miejscach wymagających poprawy. Dzięki odpowiedniemu naładowaniu elektrostatycznemu dodatkowe włosy nie opadną na skórę głowy, stając się częścią fryzury.

Niteczki zamknięte są w wygodnym w użyciu opakowaniu. Aby przejść zupełną metamorfozę, wystarczy wysypać je z opakowania bezpośrednio na głowę. Produkt dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych, więc znalezienie włókien idealnie pasujących do wyrastających z głowy pasm nie przysparza żadnych trudności. Mikrowłókna nie powodują podrażnień ani nie wywołują reakcji alergicznych.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Obawiasz się, że Twoja nowa fryzura straci swój urok zaraz po wyjściu z domu? W takim razie spieszymy wyprowadzić Cię z błędu! Dzięki odpowiedniemu naładowaniu elektrostatycznemu włókna nie opadają na skórę głowy, nie przyklejają się do dłoni dotykającej głowy i nie zmieniają swojego położenia pod wpływem wiatru. Efekt utrzymuje się do pierwszego mycia włosów.

Metamorfoza we własnej łazience

Mikrowłókna znajdują zastosowanie nie tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, ale również domowych łazienkach. Opracowana technologia jest niezwykle przyjazna użytkownikowi. Aplikacja włókien jest niezwykle prosta. Dla wielu osób nakładanie włókien jest nieodłączną częścią porannych przygotowań do wyjścia z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here