W sobotę potańcówka a w niedzielę? Lniane żniwa!

Sezon wakacyjny w lubelskim skansenie zakończy nastrojowa zabawa taneczna pod gołym niebem, dla wielbicieli klimatów retro. Nie zabraknie skocznej muzyki na żywo, śpiewów i smakołyków.

Potańcówka w skansenie odbędzie się 25 sierpnia, w sobotni wieczór, na wolnym powietrzu, w malowniczej, roztoczańskiej części Muzeum. Do tańca na deskach przygrywać będą dwie prężne kapele: „Hańszczanie” i „Kapela spod Lublina” – znane już uczestnikom poprzednich zabaw. Nie zabraknie także walczyka kotylionowego, wesołych zabaw tanecznych z miotłą i loterii fantowej. W przerwie będzie można zajrzeć do karczmy, aby skosztować orzeźwiających napojów oraz smakowitych przysmaków.Program uatrakcyjni występ Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej zakończony nauką tanecznych kroków.

Zabawa rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do północy (wejście na teren skansenu będzie możliwe do 22:00). Skansen lubelski serdecznie zaprasza!

 

skansen lubelski

 

 

 

 

 

BILETY 12 lub 6 zł dla osób w stylizowanych na lata międzywojenne strojach.

 

NIEDZIELA Z LNEM

 

skansen lubelski

 

 

 

 

 

Nauka cierlenia i międlenia, tajniki teatralnej charakteryzacji z wykorzystaniem lnu, a dla najmłodszych lniany plac zabaw – już w najbliższą niedzielę w lubelskim skansenie odbędzie się święto lnu.

 

W ostatni sierpniowy weekend, 26 sierpnia Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na „Niedzielę z lnem”. Podczas wydarzenia zabytki lniarskie i wiedza muzealników zostanie przedstawiona w formie różnorodnych spotkań z publicznością. Na poletku dojrzałego lnu weźmiemy udział w żniwach lnianych, czyli wspólnym, ręcznym zbiorze lnu.Później, przy stodołach, będzie można nauczyć się międlenia i cierlenia lnu polegającego na łamaniu łodyg i oddzielaniu paździerzy od włókna. Do czego wykorzystywano włókna lniane dowiemy się na pokazach kręcenia powrozów, snucia nici na kołowrotku oraz bielenia i mierzenia płótna dawnymi miarami. Ponadtow miasteczkowej remizie zostaną pokazane tajniki ludowego teatru amatorskiego z wykorzystaniem lnu do charakteryzacji i scenografii.Z myślą o dzieciach przygotowano specjalny lniany plac zabaw z lnianymi rzutkami, konkurencjami z wędkami o lnianych żyłkach oraz z grami i próbami zręcznościowymi.

 

skansen lubelski

 

 

 

 

 

Bilety: 12 zł/normalny, 6 zł/ulgowy

Podziel się