wybielające pasty do zębów
fot. pexels.com

Pasty wybielające są jednymi z najczęściej kupowanych past do zębów. Nic w tym dziwnego – piękny, biały uśmiech jest marzeniem prawdopodobnie każdego z nas. Jaka jest najlepsza pasta wybielająca? Którą pastę wybielającą wybrać? Przeczytaj nasz poradnik!

Najlepsza pasta wybielająca

Każdy kto chce wybielić swoje zęby szuka najlepszej pasty wybielającej. Tylko czy taka istnieje? Rynek oferuje nam ogromny wybór wybielających past, różnią się one składnikami aktywnymi, konsystencją i kolorem. Wszystko to wpływa na działanie pasty, nasze problemy z przebarwieniami zębów mogą mieć różne przyczyny, należy więc wybrać pastę adekwatną do naszych potrzeb. Istnieją trzy główne rodzaje past wybielających.

Pasty wybielające – trzy główne rodzaje

Przestawię Ci trzy główne rodzaje past wybielających. Opiszę działanie poszczególnych rodzajów oraz jakie efekty można dzięki nim uzyskać, a przede wszystkim dla kogo są dedykowane. Mam nadzieję, że tym samym pomogę Ci wybrać tę najlepszą pastę wybielającą. 

najlepsza wybielająca pasta do zębów
fot. pexels.com

Pasty wybielające ścierne

To pasty, które zawierają w swoim składzie składniki o właściwościach polerujących takie jak krzemionkaproszek perłowyaktywny węgiel czy polimery ścierne. Ich działanie polega na usuwaniu osadu nazębnego, a tym samym przebarwień, w sposób mechaniczny. Pasty wybielające ścierne cechują się bardzo szybkim działaniem, efekty są widocznie prawie natychmiast. Pasty z tej grupy usuwają przebarwienia tylko i wyłącznie z powierzchni szkliwa, nie zmieniają rzeczywistego koloru zębów. Ten rodzaj past jest zalecany dla osób, które posiadają osad nazębny. Osad nazębny może powstawać w wyniku stosowania używek, takich jak palenie papierosów czy picie kawy i herbaty, a także w wyniku niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej.
Nie zaleca się 
stosowania past wybielających ściernych przez osoby z nadwrażliwością zębów i posiadające odsłonięte szyjki zębowe.

Przykłady polecanych past wybielających ściernych:

Wymienione pasty zakupisz przez internet.

Pasty wybielające enzymatyczne

To pasty, które zawierają w swoim składzie naturalne enzymy roślinne lub opatentowane formułyktóre rozpuszczają przebarwienia. Ich działanie polega na usuwaniu osadu nazębnego, a tym samym przebarwień, w sposób chemiczny, bez żadnego procesu ścierania. Ich działanie nie jest natychmiastowe, tak jak w przypadku past wybielających ściernych. Na efekty trzeba trochę poczekać. Jednak podobnie jak pasty ścierne, pasty enzymatyczne usuwają przebarwienia tylko i wyłącznie z powierzchni szkliwa, nie usuwają przebarwień osadzonych głębiej. Nie zmieniają w sposób rzeczywisty koloru zębów. Zaleca się je dla osób, które posiadają przebarwienia spowodowane osadem nazębnym, tak samo jak w przypadku past ściernych. Są bezpieczne dla osób z nadwrażliwością zębów. 

Przykłady polecanych past wybielających enzymatycznych:

  • niektóre pasty Splat i Biomed

Wymienione pasty zakupisz przez internet.

Pasty wybielające z nadtlenkami

To pasty, które zawierają w swoim składzie składniki aktywne takie jak nadtlenek karbamidu czy nadtlenek mocnika. To jedyna grupa past wybielających, które nie usuwają tylko przebarwień powierzchniowych, spowodowanych osadem nazębnym, ale docierają głębiej, rzeczywiście zmieniając kolor zęba. Efekt jaki można osiągnąć stosując pasty z tej grupy regularnie jest porównywalny do efektu jaki przynoszą profesjonalne zabiegi wybielające zęby. Jednak pasty wybielające z nadtlenkami mają swoje minusy, mianowicie mogą wywołać nadwrażliwość zębów, która po jakimś czasie powinna ustąpić. Dodatkowo pasty z tej grupy mogą podrażniać dziąsła, dlatego jeśli Twoje dziąsła są w nie najlepszej kondycji, lepiej póki co zrezygnować z ich stosowania.

Przykłady polecanych past wybielających z nadtlenkami:

Wymienione pasty zamówisz przez internet.

polecane pasty wybielająca
fot. pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here