jak prawidłowo malować usta?
fot. pexels.com

Pięknie pomalowane usta są atrybutem kobiecości oraz kropką nad „i” każdego makijażu. Jednak malowanie ust nie jest takie proste na jakie wygląda. Nic w makijażu nie robi tak złego wrażenia jak krzywy kontur ust i źle rozprowadzona szminka. Chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo malować usta? Przeczytaj nasz poradnik.

Jak prawidłowo malować usta?

Usta najłatwiej malować szminkami w kolorach „nude” oraz innych, delikatnych kolorach, na przykład jasnoróżowych. Szminki w stonowanych kolorach stapiają się z konturem i naturalnym kolorem ust, lekko go podkreślając. Prawdziwym wyzwaniem jest jednak pomalowanie ust ciemniejszą szminką. Marzysz o perfekcyjnie pomalowanych na czerwono ustach? Zastosuj się do naszych porad, aby cieszyć się idealnie wyglądającym makijażem ust.

malowanie ust
fot. pexels.com

Krok 1: Pielęgnacja

Aby po pomalowaniu usta wyglądały pięknie i zmysłowo należy je odpowiednio przygotować do makijażu. Przede wszystkim cały czas trzeba dbać o ich odpowiednią pielęgnację, o czym przeczytasz tutaj: Jak mieć piękne i zdrowe usta?
Powód jest prosty – suche i spierzchnięte usta będą wyglądały źle nawet po wykonaniu makijażu. Matowa szminka uwydatni suche skórki, co sprawi, że zamiast pięknie i zmysłowo będą wyglądały tylko nieestetycznie. 

Krok 2: Peeling lub masaż ust

Przed zrobieniem makijażu ust dobrze jest wykonać peeling albo masaż ust miękką szczoteczką do zębów. Pozwoli to pozbyć się nieestetycznych suchych skórek i sprawi, że usta będą wyglądały na pełniejsze i bardziej nawilżone.
Przepisy na domowe maseczki i peelingi do ust znajdziesz tutaj: Domowe peelingi i maseczki do ust. Na samym końcu tego artykułu znajduje się przepis na maseczkę z wazeliną powiększającą usta, którą również warto wykonać przed zrobieniem makijażu ust.

Krok 3: Baza pod makijaż

Przed nałożeniem szminki warto nałożyć na usta bazę pod makijaż, która sprawi, że makijaż będzie trwalszy. Zamiast tego można zmatowić usta pudrem, co zadziała podobnie jak baza, a dodatkowo sprawi, że kolor szminki będzie wyraźniejszy.

Krok 4: Konturówka

Makijaż ust zaczynamy od zaznaczenia ich konturu konturówką. Powinna ona być w kolorze zbliżonym do koloru szminki. Usta zaczynamy konturować od wewnętrznego wgłębienia na środku górnej wargi, czyli tzw. łuku kupidyna. Kredką prowadzimy linie na zewnątrz – najpierw zajmujemy się centralną częścią ust, potem kończymy łuki prowadząc je ku zewnętrznym częściom warg. Następnie przechodzimy do konturowania dolnej wargi.
Podczas konturowania ust należy pamiętać o tym, że obrys kredki nie może być widoczny. Konturówka musi zlać się ze szminką w harmonijną całość. Kontur można delikatnie rozetrzeć pędzelkiem nawilżonym balsamem do ust.

jak powiększyć usta makijażem
fot. pexels.com

Krok 5: Szminka

Ostatnim krokiem w makijażu ust jest nałożenie szminki. Najlepiej robić to malutkim pędzelkiem, ponieważ możemy wtedy kontrolować ilość kosmetyku i pomalować usta bardziej precyzyjnie. Szminkę nakładamy od zewnętrznych kącików ku środkowi warg.

Jak malować usta, żeby wyglądały na większe?

Chcesz żeby Twoje usta wyglądały na większe? Konturówka Ci w tym pomoże!
Oczywiście nadanie nowego kształtu ustom wymaga od nas trochę więcej zaangażowania, niż tylko użycia konturówki. Najpierw musisz zatuszować rzeczywiste granice ust. Zrobisz to za pomocą korektora lub podkładu, którego używałaś do makijażu reszty twarzy. Kiedy zatrzesz już naturalny kontur ust, chwyć za konturówkę w kolorze maksymalnie zbliżonym do koloru szminki. Następnie namaluj ustom nowe granice. Zdecyduj gdzie chcesz, żeby przebiegał nowy kontur ust i go tam namaluj. Musisz to jednak robić w niezwykłym skupieniu, bardzo dokładnie i precyzyjnie. Jeśli tylko zadrży Ci ręka, wszystkie starania mogą pójść na marne.

Jaki jest Twój ulubiony kolor szminki? Podziel się z nami w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here