W krainie rumianku – Wiosenne warsztaty twórcze

Kiedy:
Marzec 17, 2018@11:00 Europe/Warsaw Strefa czasowa
2018-03-17T11:00:00+01:00
2018-03-17T11:15:00+01:00
Gdzie:
Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a, 20-716 Lublin
Koszty:
Bez opłat
Kontakt:
Marzena Miszczuk-Głowacka
81 466 59 16

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty wiosenne. Pomieszczenia Dedeku wypełnią atrakcje z Krainy Rumianku w Hołownie.

W ten dzień czas się zatrzyma w miejscu, a nawet wspólnie wyruszymy w przeszłość. Zaczniemy od przedstawienia „Szeptucha i czmut” w wykonaniu zespołu „Rumenok”, który w lokalnej gwarze w humorystyczny sposób przedstawi dawne metody leczenia. Następnie udamy się do sali warsztatowej, gdzie każdy będzie mógł wykonać wielkanocną ozdobę.

Pisanki tradycyjne i współczesne, palemki lubelskie, wyplatanie kwiatów ze słomy, wiosenne kwiatki z bibułki, lalki motanki, mydełka glicerynowe kolorowe i pachnące jak kwiatki na łące to atrakcje przewidziane na ten dzień.

Pomiędzy zajęciami manualnymi będziemy również podpatrywać  i próbować dawnych regionalnych zajęć: prania w balii na tarze, maglowania i prasowania żelazkiem na węgle, wyrobu masła w drewnianej maselnicy, przędzenia na kołowrotku. A dla smakoszy chleba, degustacja wiejskiego wypieku oczywiście ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Zapraszamy całe rodziny!

GośćKraina Rumianku w Hołownie – wioska tematyczna, którą tworzą ludzie z pasją. Prowadzone są tam warsztaty etnograficzne i rękodzielnicze, zajęcia okołoświąteczne Wielkanocne i Bożonarodzeniowe, usługi Wiejskiego SPA i wiele innych atrakcji. Jest to miejsce, w którym zarówno można bawić i uczyć, rozwijać i rozbudzać nowe pasje. Wszystko to dzieje się w scenerii polskiej wsi, gdzie dawne obyczaje są wciąż żywe i praktykowane.

KoordynatorMarzena Miszczuk-Głowacka

Na wydarzenie nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wstęp wolny!

Czas trwania – 3 godz.

Podziel się