W wieku 96 lat spełniło się jej marzenie – została…

Naukę można rozpocząć w każdym wieku, świetnie ilustruje to przykład 96-letniej Meksykanki Guadalupe Palacios, która zaledwie cztery lata temu nauczyła się pisać. Właśnie rozpoczęła naukę w liceum.

 

Kiedy nadszedł pierwszy dzień nauki pani Palacios, dziarska 96-latka wyróżniała się spośród uczniów nie tylko wiekiem, ale także entuzjazmem.

Jestem gotowa dać z siebie wszystko, dziś jest wspaniały dzień – mówi świeżo upieczona licealistka.

W szkole nr 2 w Tuxtla Gutierrez zyskała przydomek „Doną Lupitą”, a uczniowie przywitali ją oklaskami. Na pierwszych zajęciach z chemii i matematyki skrupulatnie robiła notatki, później wzięła udział w lekcji tańca regionalnego.

Guadalupe musiała porzucić edukację z powodu biedy. Zamiast uczęszczać do szkoły, pracowała przy uprawie kukurydzy i fasoli. Później sprzedawała kurczaki na targu, przy okazji ucząc się podstawowych obliczeń matematycznych. Miała dwóch mężów i urodziła sześcioro dzieci.

W wieku 92 lat nastąpił w jej życiu przełom, gdy w ramach programu walki z analfabetyzmem postanowiła nauczyć się czytać.

Teraz mogę pisać listy do moich chłopaków – żartuje Guadalupe.

W 2015 roku Guadalupe rozpoczęła edukację w szkole podstawowej, gdzie uczyła się w ramach przyspieszonego programu. Aktualnie marzy o tym, aby przed 100 skończyć liceum i zostać przedszkolanką.

Źródło: dobrewiadomosci.pl

Podziel się