Strefa Inspiracji: Przegląd pokoików dziecięcych – Styl skandynawski

W ostatnim przeglądzie pokoików dziecięcych wzięliśmy na tapetę pokoiki w stylu superbohaterów. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stylowi skandynawskiemu w pokoikach dziecięcych.

Styl skandynawski pochodzi jak sama nazwa wskazuje z Półwyspu Skandynawskiego. Mieszkańcy wspomnianego regionu świata borykają się na co dzień z niewystarczającą ilością światła. Dlatego fundamentalną cechą tego stylu są jasne barwy oraz prostota. Ważne jest także nawiązanie do natury. Styl skandynawski zastosowany w kuchni bądź salonie różni się nieco od tego zastosowanego w pokoiku dziecięcym. Dlatego nie musimy martwić się, że wystrój wnętrza będzie zbyt zimny. Ciepło i miękkość w aranżacji pokojów dla dzieci dostarczają tkaniny – dywany, pufy, poduchy i pluszaki. Drewniane konstrukcje montowane nad łóżeczkiem dodają wrażenia lekkości i otwartości. Styl ten charakteryzuje się także pozostawieniem sporej ilości przestrzeni do dyspozycji dziecka, stymulując rozwój wyobraźni i dając szansę na własne improwizacje w zakresie urządzenia swojego małego królestwa.

Styl skandynawski zjednuje sobie ostatnimi czasy rzesze zwolenników. Jego atutami są prostota, schludność oraz funkcjonalność.

 

Źródło: pinterest.com

Podziel się