7 oznak, że używasz złego podkładu
fot. pexels.com

Problemy z podkładem zdarzają się bardzo często. Prawdopodobnie nie ma osoby, która robiąc regularnie makijaż, nigdy nie spotkała się ze źle dobranym podkładem. Wygląd podkładu bezpośrednio wpływa na końcowy efekt makijażu. Nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie wyglądał dobrze przy źle dobranym podkładzie. Poznaj 7 oznak, że używasz złego podkładu!

7 oznak, że używasz złego podkładu 

1. Na twarzy pojawiają się wypryski

Jeśli na Twojej twarzy pojawiają się niedoskonałości, to prawdopodobnie wybrałaś podkład z nieodpowiednim składem. Być może ma w sobie dużo chemii albo bardzo zatyka pory. Zazwyczaj mocno kryjące podkłady zawierają w składzie dużo substancji niekorzystnie wpływających na naszą skórę. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, to znaczy, że powinnaś poszukać dla siebie podkładu z lepszym i bardziej naturalnym składem. Nasze propozycje znajdziesz tutaj: Najbardziej naturalne podkłady.
Dodatkowo możesz nałożyć na twarz bazę mineralną przed zastosowaniem podkładu. Będzie ona pełniła funkcję bariery ochronnej między twarzą, a szkodliwymi składnikami zawartymi w podkładzie.

2. Podkład waży się na skórze

źle dobrany podkład
fot. pexels.com

Jest to jeden z najczęściej spotykanych problemów związanych z nieodpowiednio dobranymi podkładami. Ważenie się podkładu może być spowodowane nieodpowiednim stanem skóry na twarzy. Żaden podkład nie będzie wyglądał korzystnie na cerze, która wymaga nawilżenia, złuszczenia, bądź oczyszczenia. Cały czas należy dbać o odpowiednią pielęgnację cery. O sposobach jej pielęgnacji przeczytasz tutaj: Jak dbać o cerę, żeby była piękna i zdrowa?
Kolejnym powodem może być zbyt duża ilość nakładanych kosmetyków. Być może nakładasz na twarz zbyt dużą ilość bazy lub kremu nawilżającego, przez co podkład nie może się utrzymać na skórze. Pamiętaj, że im mniej, tym lepiej. Ogranicz nakładanie bazy lub kremu do możliwie jak najbardziej minimalnej warstwy, a po nałożeniu odczekaj 2-3 minuty, żeby produkt miał szansę odpowiednio się wchłonąć.

3. Pory skóry na twarzy są powiększone

Twoje pory są powiększone i widoczne? Oznacza to, że prawdopodobnie używasz podkładu o złej konsystencji. Zbyt gęste i ciężkie podkłady osadzają się w porach, powiększając je. Postaw na podkłady o lżejszej formule. Dodatkowo staraj się zawsze pamiętać o bazie pod makijaż. Odpowiednia baza wygładzi powierzchnię skóry twarzy, stworzy jednolitą, gładką warstwę, na której podkład będzie się rozprowadzał, nie osadzając się w porach. Dobrze powinna sprawdzić się baza mineralna.

4. Podkład tworzy efekt maski na twarzy

problemy z podkładem
fot. pexels.com

Jeśli Twój podkład tworzy efekt maski na twarzy, możliwe, że używasz podkładu o źle dobranym odcieniu. Dobrze dobrany podkład powinien „stapiać się” ze skórą, być niewidoczny. O tym jak wybrać odpowiedni podkład dla siebie przeczytasz tutaj: Jak wybrać idealny podkład dla siebie?
Żeby uniknąć efektu maski na twarzy należy nakładać podkład również na szyję, stopniowo tracąc jego intensywność, czyli stosując coraz cieńszą warstwę. Pamiętaj także, aby podkład rozprowadzać po same włosy i unikać stosowania zbyt dużej ilości pudru.

5. Podkład nie utrzymuje się na twarzy 

Jeżeli podkład nie utrzymuje się długo na twarzy, być może jesteś posiadaczką cery tłustej i dobrałaś nieodpowiedni produkt do tego typu cery. Powodem nietrwałości podkładu może być także niestosowanie bazy pod makijaż albo nakładanie bazy o formule, która kłóci się z konsystencją podkładu. Na przykład mocno przylegający do skóry, wodoodporny podkład nie utrzyma się długo na tłustej bazie pod makijaż.
Kolejnym powodem może być martwy naskórek znajdujący się na twarzy. Dlatego, jak już wspominaliśmy, najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja cery. Jeśli na Twojej twarzy znajduje się martwy naskórek – podkład będzie przylegał do niego, zamiast do skóry twarzy. Poza tym, jak mówi sama nazwa – jest to martwy naskórek, więc może odpadać, tworząc nieestetyczne dziury w makijażu twarzy.

6. Podkład pozostawia smugi

Jeśli po nałożeniu podkładu na Twojej twarzy tworzą się nieestetyczne smugi – prawdopodobnie nakładasz go źle. O tym jak prawidłowo nakładać podkład przeczytasz tutaj: Jak prawidłowo nakładać podkład?

7. Podkład oksyduje 

Istnieją podkłady, które same oksydują po nałożeniu na skórę. Możemy to zauważyć testując kosmetyk w drogerii. Jednak oksydacja podkładu może być spowodowana Twoim kremem lub bazą pod makijaż. Podkład może wchodzić z innym kosmetykiem w interakcję, co będzie skutkowało oksydacją. Najlepiej jeśli przetestujesz różne kremy i bazy pod makijaż, żeby zobaczyć jak reaguje na nie Twój podkład.

8. Podkład podkreśla suche skórki

Każdy podkład podkreśla martwy naskórek! Dlatego codziennie trzeba dbać o swoją cerę, a przed zrobieniem makijażu należy koniecznie pamiętać o wykonaniu peelingu. Peeling pozwoli pozbyć się martwego naskórka, dzięki czemu skóra stanie się wygładzona i podkład będzie na niej wyglądał zdecydowanie lepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here