Rodzicu NIE PRZEGAP! Ostatnie dni rekrutacji do miejskich przedszkoli!

Trwają właśnie ostatnie dni rekrutacji do miejskich przedszkoli! Do dyspozycji lubelskich rodziców jest 10 tys. miejsc. Z naboru wyłączone są dzieci spoza Lublina.

Przedszkolaki, które już są zapisane do miejskich przedszkoli nie będą objęte rekrutacją, o ile ich rodzice potwierdzą, że dalej chcą posyłać dziecko do tej samej placówki. Pozostali rodzice muszą ubiegać się
o miejsca.

– Dzieci w wieku 2,5 lat oraz dzieci niezamieszkałe na terenie Lublina nie będą mogły wziąć udziału w rekrutacji – podkreśla Olga Mazurek-Podleśna z Urzędu Miasta.

Rodzice mają możliwość wyboru nawet pięciu placówek, wskazując w formularzu tę, na której zależy im najbardziej.  Druki są dostępne w każdym miejskim przedszkolu i na stronie internetowej rekrutacja.p.lublin.eu. Podczas wypełniania formularza należy pamiętać, że ważna jest również kolejność, w jakiej wskazuje się pozostałe cztery przedszkola.

Wnioski będą przyjmowane do 2 marca do godz. 15. Następnie zacznie się rozdzielanie wolnych miejsc. Dzieci mające trudniejszą sytuację rodzinną i zdrowotną: niepełnosprawne lub mające niepełnosprawnych rodziców bądź rodzeństwo, wychowywane samotnie i pochodzące z rodzin wielodzietnych będą miały pierwszeństwo.

Rodzice którzy pracują, prowadzą działalność gospodarczą lub uczą się dziennie mogą liczyć na dodatkowe punkty w drugim etapie naboru. Także ci, którzy posyłają inne swoje dzieci do szkoły lub żłobka blisko przedszkola, na którym im zależy będą lepiej punktowani.

Dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat czeka 10 tys. miejsc w przedszkolach i podobnych placówkach w nowym roku szkolnym. Miejsca, które nie zostaną zajęte podczas najbliższego naboru będą dostępne w  czasie drugiej tury rekrutacji, która rozpocznie się 16 kwietnia.

 

Źródło: dziennikwschodni.pl

Podziel się