Niesamowite półkolonie zimowe w Lublinie

Ferie to z całą pewnością czas, na który dzieci czekają z niecierpliwością. Jednak zimowa przerwa od szkoły i książek niekoniecznie musi oznaczać przerwę od nauki! Warto zatem zorganizować naszym pociechom ferie, które oprócz świetnej zabawy dostarczą im wiedzę, nowe doświadczenia i warunki do rozwoju. IQ Studio organizuje zimowe półkolonie, które w idealny sposób łączą zabawę z nauką. Robotyka, programowanie, warsztaty game’ingowo- ruchowe to tylko niektóre kreatywne propozycje wspaniałych ferii.

Mam Super IQ
Jeśli szukasz dla swojego malucha zimowego wypoczynku, który zagwarantuje mu dodatkowo rozwój w różnych dziedzinach, ta propozycja jest dla ciebie idealna. Program tego rodzaju ferii stworzony został z myślą o najmłodszych dzieciach (6-7 lat). Różnorodne zajęcia zapewniają wszechstronny rozwój naszych pociech. Warsztaty z robotyki to czas młodych konstruktorów, którzy zbudują własne, niesamowite maszyny. Następnym krokiem jest zaprogramowanie robotycznych konstrukcji by wykonały dla nas specjalne zadania. Zorganizujemy własne laboratorium, w którym będziemy uczyć się chemii i fizykii w praktyce, co zapewnia efektywną i interesującą naukę. Dzieci będą mogły osobiście przeprowadzić doświadczenia i obserwować zachodzące reakcje, oczywiście pod okiem naszych instruktorów. Fabryka kosmetyków, gdzie powstaną niesamowite mydełka i świeczki zapachowe, warsztaty rękodzieła, produkcja kolorowej biżuterii (m.in. za pomocą druku 3D) to rozwijające zdolności manualne i techniczne zajęcia dla naszych pociech. Podczas tych półkolonii nauczymy się także podstaw przedsiębiorczości otwierając własny sklepik ze słodyczami.

Zimowe igrzyska e-sportowe
Te półkolonie to doskonała propozycja dla dzieci z niespożytymi pokładami energii. Jeśli Twoja pociecha jest fanem gier wideo, my pokażemy, że nie musi siedzieć godzinami przed monitorem komputera żeby się dobrze bawić. Wspaniałe warsztaty game’ingowo-ruchowe, to metoda rozwoju m.in. koordynacji ruchowej, umiejętności pracy w grupie czy kreatywnego myślenia. Wielka księga eliksirów i zaklęć, wirtualny taniec, mecze piłki nożnej i inne dyscypliny sportowe, to tylko niektóre z wyzwań z którymi zmierzymy się podczas naszych ferii. Wykorzystywane na tych półkoloniach nowe technologie jak np. xbox kinect, WonderBook czy okulary VR przeniosą nas do wirtualnej rzeczywistości, dostarczając mnóstwa emocji i wspaniałej zabawy. Zajmiemy się również programowaniem dronów oraz tworzeniem własnych gier komputerowych i aplikacji mobilnych. Dodatkowymi atrakcjami Zimowych igrzysk e-sportowych będzie m.in. warsztat komentatora sportowego „Bądź jak Borek”, Retro ConsolRoom oraz warsztat plastyczny, na którym zaprojektujemy i stworzymy własne gry planszowe i stroje Cosplay.

Kreatywny warsztat artystyczny
Tym, czego zdecydowanie dorośli mogą zazdrościć dzieciom jest niesamowita wyobraźnia i umiejętność niesztampowego patrzenia na świat. Wielu geniuszy wyróżniało się umiejętnością kreatywnego i innowacyjnego postrzegania wotaczającej nas rzeczywistości. Właśnie to będziemy ćwiczyć podczas naszych artystycznych treningów, rozwijając tym samym zdolności plastyczne dzieciaków. Ten rodzaj zimowych półkolonii skierowany jest głównie dla dziewczynek (ale nie tylko). Jak pokazać żywioły wykorzystując np. papier, bibułę czy glinę? Jak wyrazić siebie poprzez różne formy artystyczne? Co to jest perspektywa i jak ją wykorzystywać w rysunku? Jak tworzy się projekt i makietę budynku mieszkalnego? Tego wszystkiego nasze dzieciaki dowiedzą się podczas zimowych półkolonii. Dodatkowo program wzbogacony został o warsztaty fotografii i animacji poklatkowej.

Minecraft i roboty
Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby albo przynajmniej nie znało Minecrafta. Już na samą nazwę tej popularnej gry komputerowej dzieciom otwierają się szerzej oczy, a na twarzy maluje się wielki uśmiech. Warto jednak zaznaczyć, że Minecraft to nie tylko zwykła gra komputerowa, ale także nieoceniony sposób nauki programowania. Te półkolonie to cały tydzień z Minecraftem, zarówno w świecie wirtualnym jak i realnym. Wykonując niezwykłe misje nauczymy się kreatywności, logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz pracy w zespole. Dodatkowymi atrakcjami na tych półkoloniach będą zajęcia graficzne, na których dzieciaki za pomocą animacji poklatkowej stworzą własny minecraftowy komiks, a także wprowadzenie do robotyki (dzieciaki stworzą i zaprogramują niepowtarzalne konstrukcje rodem z popularnej gry).

Wielkie projekty robotyczne
Spróbujmy sobie wyobrazić sobie naszą planetę w 2153r. Na tych półkoloniach zabierzemy dzieciaki w podróż do przyszłości, gdzie na każdym kroku ludziom pomagają niezastąpione roboty. Podczas zimowej roboprzygody zrealizujemy dwa megaprojekty złożone aż z kilkunastu zestawów klocków. Pierwszym przedsięwzięciem będzie skonstruowanie, a następnie zaprogramowanie wielkiej fabryki samochodów, w której całą pracę wykonywać będą… roboty! Następny projekt to autorskie dzieło uczestników naszych półkolonii. Za pomocą wprowadzonych wcześniej metod konstruktorskich dzieciaki zrealizują własny pomysł wykorzystujący robotyczne maszyny. Takie warsztaty to niezwykła okazja do zdobycia umiejętności tworzenia oraz programowania, a także kreatywności i wyobraźni przestrzennej. Na tych półkoloniach nasze dzieci poznają nowe technologie jak kontrolery ruchu, VR czy coraz bardziej popularne programowanie dronów.

Arduino i kodowanie
Ten rodzaj naszych zimowych półkolonii skierowany jest dla nieco starszych uczestników (od 12 roku życia). Jeśli twoje dziecko uwielbia majsterkować, interesuje się elektroniką cyfrową i analogową lub chciałby bliżej poznać język programowania Arduino C, ten kurs jest właśnie dla niego! To tygodniowa przygoda, podczas której poznamy działanie mikrokontrolerów, czujników i różnego rodzaju układów elektronicznych. Arduino i kodowanie to także okazja do rozwinięcia manualnych umiejętności naszego dziecka, jak choćby lutowanie drobnych obwodów. Nowym elementem naszego kursu będzie warsztat „zrób to sam”, podczas którego dzieci wykorzystując zdobyte umiejętności wykonają autorski projekt.

Jak widać IQ Studio swoją ofertę stworzyło dla dzieci w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Takie półkolonie to ciekawa propozycja, która oprócz wspaniałej zabawy, dostarczy naszym dzieciom okazji do rozwoju lub zdobycia nowych pasji. Więcej informacji na temat półkolonii oraz formularz zapisów znajduje się na stronie internetowej www.superiq.pl/polkolonie/

Podziel się