Niedźwiedzica z młodymi szła prosto na leśniczego. Mężczyzna zachował się w zaskakujący sposób

Leśniczy Kazimierz Nóżka opiekuje się północno-zachodnią częścią lasów bieszczadzkich. Podczas leśnych patroli często natrafia na „mieszkańców lasów” – niedźwiedzią rodzinkę, podczas tych spotkań powstają nagrania, które Kazimierz Nóżka umieszcza w sieci. Ostatnie z jego spotkań było niesamowite. Niedźwiedzica Aga mieszka w Bieszczadach i jest mamą dwójki rocznych niedźwiadków. Zwierzęta nie zapadły w sen zimowy, który gwarantuje im bezpieczeństwo i zdrowie. Niedźwiedzia rodzina ma jednak szczęście, czuwa nad nimi leśniczy Kazimierz Nóżka, który robi, co może, by cała trójka przetrwała zimę – w ubiegłym miesiącu uratował zwierzęta przed napaścią stada wilków.

 

Na najnowszym nagraniu widzimy, jak Aga z małymi idzie wprost na leśniczego. Ten stanowczym tonem mówi „Nie!”. Niedźwiedzica przez chwilę się waha, po czym posłusznie zmienia drogę, a małe niedźwiadki biegną za nią. Nagranie udostępnił na Twitterze Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. „Nie wiem, jak leśniczy Kazek z bieszczadzkiego Nadleśnictwa Baligród to robi, ale robi to, znowu… Wpadłszy na niedźwiedzią rodzinę (kilka metrów!), mówi ‚nie’ i zwierzęta po prostu zmieniają trasę…” – napisał na Twitterze, po czym dodał: „Nauczył niedźwiedzie polskiego? Taki ma autorytet? Poznają w nim przyjaciela?

 

Trzeba przyznać, że leśniczy zachował zimną krew. Niedźwiedzia mama podróżująca z młodymi potrafi być szczególnie niebezpieczna.

 

 

Źródło: dobrewiadomosci.net.pl, Twitter/ktrebski

Podziel się