Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wielki Kiermasz Ziołowo-Miodowy!

W sierpniową niedzielę, nad muzealnym stawem, przy aromatycznym ogrodzie ziołowym w lubelskim skansenie, zagoszczą wytwórcy miodów, produktów ziołowych i rękodzieła.

Kiermasz ziołowo-miodowy, który odbędzie się w niedzielę, 5 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej, to wydarzenie promujące zastosowanie ziół w tradycyjnej medycynie, kosmetyce i kuchni oraz bogate tradycje pszczelarskie naszego regionu. W malowniczym pejzażu sektora Powiśle, nad stawem zaprezentują się wystawcy produktów zielarskich oraz rękodzieła z motywami roślinnymi, a także wytwórcy miodów i produktów naturalnych.

Wydarzenie będzie także okazją do poznania nowej, edukacyjnej ekspozycji zielarskiej w zagrodzie z Janiszowa, której realizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Po uroczystym otwarciu ekspozycji o godzinie 12:00 czeka na nas widowisko Szeptucha i czmut w wykonaniu zespołu obrzędowego Rumenok (godz. 13:00) oraz pokaz DziczeJemy z ziołoznawcą Justyną Pargiełą (godz. 14:00).

 

Kiermaszowi będą towarzyszyć warsztaty i pokazy o tematyce zielarskiej i pszczelarskiej, a także ziołowa ramka do zdjęć, retro kącik zabaw, przejażdżki ziołową bryczką oraz występy dziecięcego zespołu ludowego Bogutki.

 

Bilety: 12 zł normalny, 6 zł ulgowy.

 

Podziel się