Mamo! Rozlicz PIT w Tarasach Zamkowych!

To już ostatni moment, aby złożyć zeznanie podatkowe – termin upływa 30 kwietnia. Osoby, które obawiają się wypełniania dokumentów na własną rękę, zawsze odkładają rozliczenie na końcowy termin. Właśnie z myślą o nich, w dniach 6 – 7 kwietnia, Tarasy Zamkowe przygotowały spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego, którzy pomogą wszystkim chętnym wypełnić deklarację podatkową za rok 2017. Organizatorem akcji jest Krajowa  Administracja Skarbowa.

 

W dniach 6 – 7 kwietnia w Tarasach Zamkowych będą czekali fachowcy z Trzeciego Urzędu Skarbowego, którzy pomogą sprawnie wypełnić deklarację podatkową za rok 2017. Na parterze centrum, na placu eventowym przy wejściu głównym, w godz. 12.00 – 20.00, staną trzy stanowiska, przy których będzie można uzyskać poradę. Urzędnicy pomogą wypełnić i przesłać zeznanie podatkowe, udzielą informacji o doborze odpowiedniego formularza oraz wyjaśnią zasady odliczania ulg podatkowych. Wystarczy przynieść ze sobą niezbędne informacje: o uzyskanych dochodach za rok 2017, kwotę przychodu za 2016 rok, a także numer PESEL. Jeśli korzystamy z ulg podatkowych, należy też obliczyć samodzielnie kwotę konieczną do rozliczeń. W przypadku przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego należy przedstawić odpowiedni numer KRS. Formularz PIT zostanie wysłany przez Internet, co pozwoli uniknąć stania w kolejkach oraz ryzyka związanego z błędnym wpisaniem danych.

Akcja „Rozlicz PIT w Tarasach Zamkowych” jest bezpłatna, nie są też prowadzone wcześniejsze zapisy. Przypominamy, że na stanowiskach urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Serdecznie zapraszamy!

Podziel się