Global Village w Lublinie czyli zabierz dziecko w podróż dookoła świata w jeden dzień!

W sobotę, 4 sierpnia, do Tarasów Zamkowych przybędą wyjątkowi goście, przywożąc ze sobą smaki, zapachy i barwy całego świata. W Global Village, „globalnej wiosce” współorganizowanej wraz z AIESEC, znajdzie coś dla siebie każdy, kto chciałby posmakować tradycyjnych dań z różnych zakątków świata, poszerzyć znajomość języków obcych, a przede wszystkim poznać ciekawych i otwartych ludzi.

Odkrywanie innych kultur nie musi oznaczać od razu dalekich podróży, nie musi też ograniczać się do podróżowania palcem po mapie. Teraz możemy zgłębiać naszą wiedzę o świecie, nie ruszając się z Lublina. Wystarczy w sobotę, 4 sierpnia, wpaść do strefy Co-workingu w Tarasach Zamkowych, gdzie od godz. 16.00 czekać będą zagraniczni wolontariusze AISEC, aby wszystkim zainteresowanym przybliżyć sylwetki rodzimych krajów. A będzie w czym wybierać! Możemy spodziewać się gości z ponad 10 krajów z całego świata.

Dla przebywających w Lublinie wolontariuszy, którzy na co dzień prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci, cyklicznie organizowane wydarzenie Global Village to okazja do zaprezentowania krajów swojego pochodzenia. Wszyscy odwiedzający będą mogli obejrzeć prezentacje multimedialne, przybliżające zwyczaje i tradycje panujące w innych państwach, skosztować tradycyjnych potraw oraz spróbować sił w nauce języków obcych. Będzie to także doskonała okazja do nawiązania nowych, międzynarodowych znajomości. Pełni zapału i energii młodzi wolontariusze chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania, przekazując uczestnikom solidną porcję wiedzy i ciekawostek.

AIESEC to największa na świecie młodzieżowa organizacja non-profit, zajmująca się aktywizowaniem młodych ludzi i rozwijaniem ich zdolności liderskich. Obecnie z możliwości oferowanych przez organizację korzysta już ponad 40 000 członków ze 122 krajów, biorąc udział w międzynarodowych i lokalnych wolontariatach oraz praktykach.

Podziel się