Strefa Inspiracji: Przegląd pokoików dziecięcych – Czas superbohaterów!

Czy urządzanie pokoiku ma sens?

Z pewnością urządzenie pokoiku dla małego dziecku nie jest najważniejszą rzeczą jaką rodzic powinien zrobić. Ważniejsza jest właściwa opieka nad dzieckiem, miłość, obecność, wsparcie od pierwszych chwil jego życia. Jeśli jednak macie możliwość, czas i chęci by zaaranżować pokoik dla swojego maluszka to warto poszukać ciekawych inspiracji. Żywe kolory dobrze wpływają na rozwój dziecka. Dobrze urządzony pokój potrafi wspaniale stymulować jego rozwój. Pomysłów jest multum. My postaramy się zebrać dla Was choć garść i będziemy przedstawiać je sukcesywnie na naszych łamach. Dzisiaj pierwszy przegląd otwierający Strefę Inspiracji.

Superbohaterowie Marvella

W dzisiejszym przeglądzie bierzemy na tapetę pokoik dziecięcy w stylu superbohaterów rodem z amerykańskich komiksów. Marvell Comics to amerykańskie wydawnictwo komiksowe, którego właścicielem jest obecnie The Walt Disney Company. W Polsce komiksy tego wydawnictwa ukazują się od 1990 r. Opowiadają one o przygodach superbohaterów takich jak Kapitan Ameryka, Iron Man, Spider-Man, Hulk, Punisher, Daredevil, Fantastyczna Czwórka, Avengers, Blade czy grupa X-Men. Ostatnio za sprawą licznych ekranizacji filmowych postacie te są bardzo znane wśród dzieci i młodzieży a także dorosłych. Poniżej przedstawiamy kilka inspiracji jak urządzić pokoik dziecięcy, nie tylko dla fanów Marvella!

Prezentowane pokoje są utrzymane w klimacie komiksowym niemal od A do Z. Jednak pamiętajmy, że nie jest to wymóg konieczny by stworzyć dziecku wspaniałą przestrzeń do funkcjonowania i rozwoju. Często wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany by zauważyć efekty. Za tydzień kolejna porcja inspiracji!

 

Podziel się