Czy Twoje chusteczki nawilżane są bezpieczne dla Dziecka?

Jeśli chcesz by Twoje dziecko było zdrowe, uśmiechnięte i szczęśliwe zawsze wybieraj dla niego zdrowe produkty­ w myśl zasady „w zdrowym ciele ­ zdrowy duch”, która sprawdza się praktycznie u każdego. Dieta oczywiście jest bardzo ważna, ale jak się okazuje, niesprzyjające prawidłowemu rozwojowi składniki znajdują się nie tylko w jedzeniu. Jednorazowe pieluszki, chusteczki nawilżane i kremy dla niemowlaka to zestaw podstawowy każdej nowo upieczonej mamy. Zanim jednak sięgniemy po te produkty warto zastanowić się czy są całkowicie zdrowe dla naszego dziecka.

Przyjrzyjmy się bliżej chusteczkom nawilżanym, które przy niemowlaku zużywamy w ilości hurtowej i są rzeczywiście niezastąpione. Jak się jednak okazuje coraz więcej chusteczek nawilżanych posiada w składzie niebezpieczne parabeny.

Czym one są?
Parabeny to najbardziej popularne konserwanty syntetyczne, które są powszechnie używane w produktach higienicznych i kosmetycznych do przedłużania ich trwałości. Mogą powodować uczulenia, wnikają w układ hormonalny, pojawiają się także podejrzenia o związku parabenów z rozwojem komórek rakowych. Komitet Naukowy ds.Bezpieczeństwa Konsumentów (organ doradczy Komisji Europejskiej) przeprowadził badania dotyczące tych podejrzeń. Badania nie udowodniły bezpośredniego związku parabenów z rozwojem raka w organizmie, jednak w ich wyniku zmniejszono dozwolony procent maksymalnego stężenia z 0,4% do 0,19% w kosmetykach oraz potwierdzono wysokie niebezpieczeństwo stosowania produktów zawierających parabeny u dzieci poniżej 6 miesiąca życia, szczególnie w okolicach podpieluszkowych.

Starajmy się więc wybierać mądrze, gdyż na rynku są oczywiście obecne także chusteczki całkowicie bezpieczne dla naszych pociech, pozbawione tych szkodliwych składników.

Przykładem mogą być tutaj niezwykle miękkie i delikatne chusteczki nawilżane z dodatkiem alantoiny, z wyciągiem z aloesu lub z patenolem marki Lula. Są one przebadane mikrobiologicznie i chemicznie, nie zawierają parabenów i mają neutralne PH, czyli są całkowicie bezpieczne dla Twojego Dziecka. Możesz spokojnie korzystać z nich już pierwszego dnia życia dziecka, bez obaw o jego zdrowie,

Uwaga!! Parabeny mogą występować także pod innymi nazwami, np.:
– methylparabem (metyloparaben),
– ethylparaben (etyloparaben),
– prophylparabn (propyloparaben),
– buthylparaben (butyloparaben),
– heptylparaben (heptyloparaben),
– bensylparaben (benzyloparaben),
– isopropyl paraben,
– nipagin (nipagina, nipaginy),
– aseptin (aseptyna, aseptyny).

Przykłady nieuczulających chusteczek nawilżanych:

lula6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lula, jest marką produktów higienicznych. Znajdziemy tutaj m.in. chusteczki nawilżane dla niemowląt, chusteczki odświeżające, czy chusteczki do demakijażu lub patyczki kosmetyczne. Są to więc produkty obecne w życiu każdej kobiety i matki.

Wejdź i polub: www.facebook.com/Lula­Family­

Podziel się