domowe peelingi do twarzy
fot. pexels.com

W drogeriach dostępne są różne peelingi do twarzy. Różnią się od siebie ceną i składnikami. Jednak sklepowe kosmetyki można skutecznie zastąpić domowymi, które wcale nie muszą być gorsze. Co więcej, mogą być lepsze, ponieważ robiąc kosmetyki w domu mamy pewność, że wykorzystane składniki są świeże, wysokiej jakości i możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. Chcesz dowiedzieć się jak wykonać domowy peeling do twarzy? Poznaj nasze przepisy!

Domowe peelingi

Żeby odpowiednio zadbać o kondycję swojej cery, warto regularnie złuszczać naskórek za pomocą peelingu. Peeling sprawi, że Twoja skóra będzie oczyszczona, miękka w dotyku i wygładzona. Wykonanie domowego peelingu jest wbrew pozorom bardzo proste. Poniżej przedstawiamy kilka przepisów na domowy peeling do twarzy!

1. Domowy peeling cukrowy

Składniki: 

  • cukier biały lub brązowy
  • olej kokosowy lub oliwa z oliwek
  • witamina E

Wymieszaj jedną łyżeczkę cukru białego lub brązowego z jedną łyżeczką oleju kokosowego (możesz go zastąpić oliwą z oliwek). Do powstałej mieszanki dodaj pół łyżeczki witaminy E. Całość nałóż na twarz i delikatnie masuj, następnie pozostaw na twarzy na około dwie minuty. Po tym czasie dokładnie spłucz.
Olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne, nawilżające i wygładzające.
Witamina E może być korzystna przy suchej skórze, ponieważ głęboko nawilża i działa przeciwzapalnie. Dodatkowo rozjaśnia i nawadnia skórę, a także pomaga usunąć przebarwienia.

2. Domowy peeling bananowy

Składniki:

  • dojrzały banan
  • cukier biały lub brązowy
  • ekstrakt z wanilii

Rozgnieć pół dojrzałego banana i wymieszaj go z jedną łyżeczką cukru białego lub brązowego. Do mieszanki dodaj kilka kropli ekstraktu z wanilii. Nałóż na twarz i delikatnie wmasuj, następnie pozostaw na twarzy na minutę. Banany ukoją podrażnioną cerę, natomiast wanilia działa tonizująco, nawilżająco i zmiękczająco. Dodatkowo mieszanka bardzo smacznie pachnie! 😉

3. Domowy peeling kawowy

domowy peeling
fot. pexels.com

Składniki:

  • fusy po zaparzonej kawie
  • oliwa z oliwek
  • zmielony cynamon

Wymieszaj trzy łyżeczki fusów po zaparzonej kawie z pięcioma łyżeczkami oliwy z oliwek i jedną łyżeczką zmielonego cynamonu. Mieszankę nałóż na wilgotną skórę twarzy i wmasuj wykonując okrężne ruchy. Należy masować delikatnie, ponieważ fusy po kawie nie rozpuszczają się tak jak cukier i nie tracą ostrych brzegów. Dlatego zbyt mocne masowanie może skutkować podrażnieniem twarzy. Ten sam peeling można również stosować do całego ciała. Ze względu na cynamon, który jest silnym antyoksydantem i ma właściwości odkażające, skóra może być zaczerwieniona do około pół godziny po zabiegu i nie należy się tym martwić.

4. Domowy peeling migdałowy

Składniki:

  • woda różana
  • kiełki pszenicy
  • mąka migdałowa
  • rumianek

Suche składniki wsyp do miseczki i dokładnie je ze sobą wymieszaj. Następnie dodaj do nich wodę różaną i mieszaj dalej, aż do otrzymania mieszanki o konsystencji gęstej pasty. Powstały peeling wmasuj w twarz okrężnymi ruchami. Po skończonym zabiegu dokładnie umyj twarz ciepłą wodą. Woda różana posiada właściwości tonizujące i wspaniale odżywia skórę przy tym jej nie podrażniając. Stosowana regularnie uelastycznia, wygładza i nawilża skórę. Natomiast rumianek łagodzi podrażnienia i przyśpiesza regenerację skóry.

5. Delikatny domowy peeling z płatków owsianych

Składniki:

  • płatki owsiane
  • ciepła woda

Zblenduj pół szklanki płatków owsianych aż powstanie z nich drobny pył. Następnie dodaj do nich odrobinę ciepłej wody. Powstanie pasta, którą należy nałożyć na twarz i delikatnie masować wykonując okrężne ruchy. Peeling z płatków owsianych jest idealnym rozwiązaniem dla osób z cerą bardzo wrażliwą, ponieważ mają one właściwości łagodzące i przeciwzapalne. Ponad to odblokowują zapchane pory.

6. Domowy peeling pomarańczowy

jak zrobić peeling w domu
fot. pexels.com

Składniki:

  • pomarańcza
  • mąka kukurydziana

Wyciskamy sok z jednej, średniej wielkości, pomarańczy. Do soku dodajemy mąkę kukurydzianą. Ilość mąki kukurydzianej nie jest określona. Należy dodać jej tyle, żeby powstała gęsta pasta. Mieszankę nakładamy na skórę twarzy i delikatnie masujemy okrężnymi ruchami. Po skończonym zabiegu myjemy twarz ciepłą wodą. Peeling z pomarańczy nawilży, ujędrni i rozjaśni cerę, a co najważniejsze złuszczy martwy naskórek. Wykorzystanie pomarańczy do zrobienia peelingu ma jeszcze jedną zaletę – pozostawia na skórze bardzo przyjemny zapach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here