207 schodów… – poznaj Lublin

schody wieżaJeżeli tylko chcemy zobaczyć Lublin z góry, nic nie stoi na przeszkodzie… no może tylko te 207 schodków, które trzeba pokonać, by wejść na górę Wieży Trynitarskiej – najwyższej budowli Starego Miasta.

Wieże łatwo dostrzec – wyróżnia się spośród staromiejskich budowli swą neogotycką szatą, a na dodatek na jej czubku zasiadł – jak mawiają wielkości „średniego źrebięcia” – złoty kogucik!

Jak Wieża wygląda od środka? Na początku masywne, drewniane schody prowadzą przez wąską okrągłą klatkę, po drodze przechodzimy obok Sali Białej, w której urządzane są różne wystawy czasowe. Idąc dalej, dochodzimy do piętra, w którym zmienia się układ schodów na bardziej przestronny. Tutaj można również odpocząć, przed dalszą wspinaczką – podziwiając różnorakie bardzo stare i często zniszczone upływem czasu rzeźby, obrazy i instrumenty muzyczne, które składają się na Muzeum Archidiecezjalne. Stąd też czeka nas już tylko połowa drogi, by dojść na taras widokowy (na wysokości 40 m), na który wychodzi się przez… okno Wieży.

Polecamy wszystkim ten wspinaczkowy spacer – widok jest naprawdę piękny – warto spojrzeć na Lublin z góry. Czy dzieci dadzą radę? Znamy szkraby, niemające jeszcze trzech lat, które wdrapały się na Wieżę „z kogucikiem” i dały radę!

Informacje praktyczne:
Wieża Trynitarska – Muzeum Archidiecezjalne Sztuki Religijnej
ul. Królewska (tuż przy Archikatedrze Lubelskiej)

Godziny otwarcia:
sezon letni (III-X): wtorek-niedziela w godz. 10:00 – 17:00; ostatnie wejście o 16:30
sezon zimowy (XI-II): soboty i niedziele w godz. 10:00 – 15:00 (ostatnie wejście o 14:30)
Istnieje możliwość nocnego wejścia na taras widokowy dla grup od 10 osób po wcześniejszej rezerwacji w wejściu do Muzeum lub pod numerem tel. 695 475 152

Ceny biletów:
Normalny – 7 zł; Ulgowy – 5 zł
Nocny: Normalny – 9 zł; Ulgowy – 7 zł

W pierwszą niedzielę miesiąca – wstęp wolny.

Autorem tekstów jest:
Krajka Biuro Turystyki Kulturowej w Lublinie
www.krajka-lublin.pl

Podziel się