Po chleb i mleko przez internet.

zakupy 0n-lineWyobraźcie sobie taką sytuację: dwójka dzieci, jedno malutkie, drugie chore i nie może wychodzić z domu. Jest środa wieczór, w lodówce tylko światło, kończą się pieluchy. Mąż na szkoleniu do późna i wcześnie rano znowu idzie do pracy. Przez cały dzień nie było kiedy, ani jak, zrobić zakupów. Dla zmęczonej mamy to scena niemal jak z dramatu. Zwłaszcza, jeśli nie ma kogo poprosić o pomoc. Takie chwile zdarzały mi się często w ciągu ostatniego roku i jednym ratunkiem w takich momentach były dla mnie zakupy przez internet.

Choć osobiście wolę robić zakupy bezpośrednio w sklepie, to w sytuacjach awaryjnych bez większych oporów zamawiam przez internet pieczywo, napoje, nawet mięso, czy wędliny. Wybieranie produktów zajmuje trochę czasu i nie zawsze jest to, czego się najbardziej chce. Ale jest kilka plusów takiego rozwiązania: zakupy dostarczane są do samych drzwi mieszkania, można zaplanować godzinę dostawy, można kontrolować na bieżąco wartość i zawartość koszyka.Wiem, że nie będę musiała dźwigać zgrzewki wody mineralnej czy paczki pieluch na moje piętro. Wiem, że mogę spokojnie zająć się chorym dzieckiem i nie martwić się z czego ugotuję obiad.

Zakupy on-linie warto jednak zaplanować, najlepiej po południu, czy wieczorem – będziemy mieć pewność, że przed południem następnego dnia zostaną nam dostarczone. Każdy sklep jasno określa zasady takich zakupów, koszty dostawy, terminy. Zachęcam do zapoznania się z tymi możliwościami – nigdy nie wiadomo, kiedy okażą się użyteczne.

W Lublinie są dwa markety on-line, które mają w swojej ofercie m.in. produkty spożywcze i artykuły dziecięce. Zapraszam do zakładki Delikatesy on-line.

Jesteś mamą i masz ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami życia w Lublinie lub swoimi przemyśleniami? Zapraszamy do kontaktu: redakcja@mamawlublinie.pl

Podziel się